اقامت اسپانیا با ویزای طلایی

خرید ملک در اسپانیا را می توان یکی از بهترین و راحت ترین روش های سرمایه گذاری در خارج از کشور نام برد که تنها با ۵۰۰ هزار یورو اقامت دائم و ویزای همراه برای همسر، فرزندان و والدین را امکان پذیر می کند. اقامت اسپانیا با خرید ملک بدون شرط حضور دائم بوده و با توجه به رشد قیمت ملک در اسپانیا باید گفت که این روش سرمایه گذاری از هر جهت سودآور است. خرید ملک اسپانیا برای اقامت را با نام ویزای طلایی یا گلدن ویزا نیز می شناسند. برای خرید ملک در اسپانیا جهت اقامت نیاز نیست تمامی وجوه صرف خرید یک خانه در اسپانیا گردد، بلکه با خرید ۲ یا ۳ خانه به این میزان نیز می توان اقامت اسپانیا را بدین طریق کسب نمود. برای این نوع اقامت الزام به خرید ملک مسکونی نیست و حتی با خرید گاراژ به این میزان نیز می توان به اقامت اسپانیا دست یافت. در صورتی که به دنبال مسیری کم ریسک برای سرمایه گذاری و اخذ اقامت هستید، می توانید خرید ملک را امتحان نمایید

شرایط خرید ملک در اسپانیا

از آنجایی که قیمت ملک سالانه در حال افزایش در کشور اسپانیا است خرید ملک در این کشور می تواند یکی از بهترین راه های سرمایه گذاری و اخذ اقامت اسپانیا باشد. متقاضی در جریان خرید ملک در اسپانیا و اخذ اقامت باید شرایط لازم را داشته باشد. برخورداری از وجوه لازم اولین شرط خرید ملک در این کشور می باشد. هزینه اخذ اقامت و مهاجرت به اسپانیا از طریق خرید ملک حداقل ۵۰۰ هزار یورو است که این مبلغ می تواند کمتر و متناسب با تعداد اعضای خانواده باشد اما آثار اقامتی متفاوت تری خواهد داشت. کمترین مبلغ مورد نیاز ۱۶۰ هزار یورو است و امکان اخذ وام نیز در این روش وجود دارد. علاوه بر این امکان خرید قسطی ملک در اسپانیا نیز برای متقاضیان وجود دارد. راه دیگر سرمایه گذاری در ملک از سال ۲۰۱۳ خرید ملک با ارزش بیشتر از ۵۰۰ هزار یورو است، پس از خرید ملک شما حتی می توانید ملک خود را اجاره داده و هزینه های خود را جبران کنید. در هر دوی این روش ها، داشتن NIE (Número de Identificación del extranjero) جزء شرایط حقوقی است که متقاضی باید در زمان خرید ملک در این کشور به عنوان یک مهاجر برخوردار باشد. این شماره برای هر یک از متقاضیان منحصر به فرد می باشد و جهت انجام هر معامله در این کشور نیاز خواهد بود. متقاضی برای خرید ملک و امضای قرار داد باید این شماره را در تمام اسناد خود ذکر نماید. همچنین متقاضیان مهاجرت به اسپانیا می توانند این موضوع را مدنظر داشته باشند که اخذ اقامت اسپانیا از طریق اجاره ملک نیز ممکن است. با پرداخت ماهانه ششصد الی هشتصد یورو می توانید ملکی اجاره کرده و از طریق آن برای اخذ اقامت اقدام کنید.  جزء دیگر شرایط خرید ملک در اسپانیا، داشتن یک حساب بانکی در اسپانیا است اگرچه این امر نیاز ضروری نیست اما می تواند تمامی فرایند خرید ملک را آسانتر نموده و حتی در کاهش پرداخت کمیسیون ها تاثیر به سزایی خواهد داشت. متقاضیانی که قصد ندارند در ملک خریداری شده زندگی کنند و به طور کلی قصد اقامت در کشور اسپانیا را ندارند باید برای ملک خود یک نماینده مالیاتی تعیین نمایند.

مدارک لازم جهت خرید ملک در اسپانیا

جهت خرید ملک در اسپانیا متقاضی موظف است که یک سری مدارک به دولت این کشور ارائه دهد، برای خرید ملک در اسپانیا، برخی از مدارک لازم عبارتند از:

 • نسخه اصل و کپی از صفحات شخصی گذرنامه شما مورد نیاز است.

 • شماره شناسنامه مالی یا (NIE (Número de Identificación de Extranjero که یک شناسه مالی برای افراد غیرملی است. برای اینکه ملک را بخرید، شما به یک NIE نیاز دارید.

 • اصل و کپی شناسنامه خود را ارائه دهید.

 • اگر شما یک واحد مسکونی را خریداری می‌کنید، باید مدارکی که اثبات می‌کنند که فروشنده مالک معتبر است را داشته باشید.

 • اطلاعات مالی که نشان دهد شما قادر به پرداخت قسط‌ ها و هزینه‌های دیگر خرید هستید.

 • تقاضای اجازه از وزارت امور داخله اسپانیا چرا که برخی از مناطق ممکن است نیاز به اجازه خاصی داشته باشند.

 • قرارداد رسمی خرید ملک که باید توسط هر دو طرف امضا شود.

 • اگر ملکی قبلاً به فرد دیگری تعلق داشته است، ممکن است شواهد مالکیت پیشین (تاریخچه مالکیت) نیز مورد نیاز باشد.

 • گواهی عدم سوء پیشینه خود را ارائه دهید.

واجدین شرایط خرید ملک در اسپانیا

یکی از مزایای سرمایه گذاری خرید ملک در اسپانیا این است که متقاضیان می توانند بدون هیچ محدودیتی اقدام به این نوع سرمایه گذاری نمایند و نیازی نیست افراد حتما تبعه کشور های عضو اتحادیه اروپا باشند. سرمایه گذاری در املاک و مستغلات در اسپانیا می تواند از طریق خرید ملک های تجاری یا مسکونی و یا حتی زمین باشد و همچنین این نوع از سرمایه گذاری توسط دولت این کشور حمایت می گردد. برای اقدام به سرمایه گذاری از این طریق در کشور اسپانیا متقاضیان باید به ایستگاه پلیس مراجعه نموده و با ارائه پاسپورت خود به آن ها، یک شماره اقتصادی دریافت نمایند. البته توجه داشته باشید که زمان مورد نیاز برای انجام این پروسه برای شهروندان کشور های عضو اتحادیه اوپا حدود یک روز زمان می برد اما برای متقاضیانی که شهروند دیگر کشور ها مثل ایران هستند این پروسه ممکن است ۲ الی ۳ هفته طول بکشد.

نکات مهم قبل‌ از خرید ملک در اسپانیا

دانستن نکات مهم قبل از خرید ملک در اسپانیا برای افرادی که قصد خرید ملک در این کشور را دارند، لازم است. البته مواردی که باید مد نظر داشته باشید، بسیار گسترده هستند اما در ادامه پنج نکته مهم قبل از خرید ملک در اسپانیا را بیان کرده ایم:

 • تحقیقات دقیق در مورد منطقه

قبل از تصمیم به خرید ملک، بهتر است که بازار ملک در منطقه مورد نظر خود را به دقت بررسی کنید. قوانین ملکی، قیمت‌ها، وضعیت بازار، امکانات محلی و سایر عوامل ممکن است در تصمیم شما تأثیرگذار باشند.

 • انجام بازدیدهای ملک

حتماً قبل از خرید، ملک مورد نظر را بازدید کنید. این اجازه می‌دهد تا از نزدیک وضعیت ملک، ساختار و امکانات آن را بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که با توقعات شما هماهنگ است.

 • بررسی حقوقی و مالی

موارد حقوقی و مالی مانند وضعیت حقوقی ملک، بدهی‌ها، مالکیت پیشین و اطلاعات مربوط به مالکیت این ملک را به دقت بررسی کنید. از وکیل یا مشاور ملکی مستقل استفاده کنید تا اطمینان حاصل شود که معامله حقوقی و مالی به درستی انجام شده است.

 • بررسی هزینه‌ها

پیش از خرید، تمام هزینه‌های مربوط به معامله را به دقت محاسبه کنید. این هزینه‌ها ممکن است شامل مالیات، هزینه‌های وکالت، هزینه‌های ثبت اسناد و هزینه‌های دیگر باشد. این اطلاعات به شما کمک می‌کند تا از پیش بینی دقیقی از مجموع هزینه‌ها داشته باشید.

 • بررسی شرایط اقلیمی

اسپانیا دارای مناطق مختلف اقلیمی است و شرایط آب و هوایی ممکن است در هر منطقه متفاوت باشد. اطمینان حاصل کنید که شما با شرایط اقلیمی منطقه آشنا هستید و آنها با سلایق و نیازهای شما همخوانی دارند.

فرآیند گام به گام خرید ملک در اسپانیا

فرآیند خرید ملک در اسپانیا ممکن است به تعدادی از مراحل تقسیم شود. فرآیند گام به گام خرید ملک در اسپانیا عبارتند از:

 • تحقیقات اولیه و پیدا کردن یک ملک مناسب

 • مذاکره قیمت

 • درخواست وام مسکن در صورت نیاز

 • تهیه مدارک و اطلاعات حقوقی

 • عقد قرارداد خرید

 • تسویه مالی

 • انتقال مالکیت

 • تحویل کلیدها

خرید ملک در اسپانیا با وام

امکان خرید ملک با اخذ وام در اسپانیا وجود دارد. موسسه وکیل لند این امکان را برای متقاضیان خود که مشتاق خرید ملک در اسپانیا و اقامت این کشور با مبلغی کمتر از ۵۰۰ هزار یورو هستند، فراهم نموده است. همانطور که می دانید برای اخذ اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری در املاک، نیاز هست که متقاضی ملکی به قیمت حداقل ۵۰۰ هزار یورو خریداری نماید. قیمت این ملک می بایست توسط کارشناسان تعیین شده توسط دولت اسپانیا تعیین شود. شرکت پیش از خرید ملک توسط شما، آن ملک را به مدت ۱۰ سال از شما اجاره می کند و مبلغی حدود ۱۵۰ هزار یورو به عنوان هزینه اجاره و تحت عنوان وام به شما می دهد اکنون شما می توانید با مبلغ ۳۵۰ هزار یورو در کنار مبلغی که وام گرفته اید، ملک مورد نظر را خریداری نمایید.

پس از گذشت ده سال و اخذ اقامت اسپانیا، شما دو مسیر پیش رو خواهید داشت:

ملک را بازگردانید و سرمایه ابتدایی خود یعنی ۳۵۰ هزار یورو را دریافت نمایید.

خودتان ملکی که در گذشته ۵۰۰ هزار یورو ارزش داشته است و قطعا هم اکنون بیش از این مبلغ ارزش دارد، بفروشید و سود مناسبی کسب نمایید.

از مهمترین نکات این روش این است که شما ۵ ساله اقامت دائم و ۱۰ ساله پاسپورت اسپانیا را دریافت می کنید. روش خرید ملک در اسپانیا با وام شرط حضور ندارد و فرزندان اجازه تحصیل رایگان خواهند داشت. در روش خرید ملک در اسپانیا با وام گارانتی بازگشت ۳۵۰ هزار یورو وجود دارد.

هزینه‌های خرید ملک در اسپانیا

هزینه‌ های خرید ملک در اسپانیا شامل هزینه و مبلغ لازم برای خرید ملک به همراه یکسری هزینه های جانبی نظیر هزینه های دفتر اسناد رسمی، ثبت سند، مالیات و هزینه وکیل می باشد. در جدول زیر می توانید این هزینه های چانبی خرید ملک در اسپانیا و مالیات خرید ملک در اسپانیا را مشاهده نمایید.

هزینه های لازم در خرید ملک در اسپانیا

میزان هزینه + توضیحات

هزینه دفتر اسناد رسمی

میزان این هزینه ۰٫۲ الی ۰٫۵ درصد از مبلغ ملک است که می بایست توسط خریدار پرداخت گردد.

هزینه ثبت سند

میزان این هزینه ۰٫۱ الی ۰٫۲۵ درصد از مبلغ ملک است که می بایست توسط خریدار پرداخت گردد.

هزینه مالیات ملک

ملک جدید: مالیات های IVA و IAJD می باشد. که مالیات IVA حدود ۱۰ درصد و مالیات IAJD حدود ۰٫۴ الی ۱٫۵ درصد از مبلغ ملک است که می بایست توسط خریدار پرداخت گردد
ملک کارکرده: مالیات ITP است و ۶ الی ۱۰ درصد از مبلغ ملک است که می بایست توسط خریدار پرداخت گردد.

مراحل قانونی خرید ملک در اسپانیا

مهمترین قدم در مراحل قانونی خرید ملک در اسپانیا، اقدام برای اخذ ویزای توریستی این کشور و سفر به اسپانیا می باشد. در این مرحله متقاضی ملک مورد نظر خود را انتخاب نموده و پس از اطمنیان از خرید آن، برای عقد قرارداد در یک دفتر اسناد رسمی در اسپانیا وقت بگیرید. برای مراجعه به دفتر اسناد رسمی، کد شناسایی موسوم به NIE الزامی است پس حتما از اداره پلیس این کشور NIE را دریافت نمایید. توجه داشته باشید که باید استعلام های مورد نیاز را از اداره برق و گاز و آب دریافت نموده و به دفتر اسناد رسمی در کشور اسپانیا تحویل نماید. بعد از پرداخت هزینه ها و تکمیل قرارداد، سند ملک به اسم متقاضی ثبت رسمی می گردد.

توجه داشته باشید که برای دریافت ویزای کشور اسپانیا و اقامت در این کشور سند ملک باید به نام متقاضی باشد. پس از گذراندن گام های فوق برای خرید ملک در اسپانیا می بایست یکسری مدارک نظیر تکمیل فرم برای درخواست ویزا، عکس مناسب از متقاضی، ارائه پاسپورت با داشتن اعتبار زمانی، ارائه فرم عدم سوء پیشینه متقاضی، اثبات تمکن مالی با ارائه نامه از بانک و داشتن بیمه پزشکی و درمانی را در کنار سند ملک خریداری شده در اسپانیا را به شکل ترجمه شده به زبان اسپانیایی به سفارت اسپانیا در ایران تحویل دهید. در زیر مراحل قانونی خرید ملک در اسپانیا را مشاهده می کنید.

 • اخذ ویزای توریستی اسپانیا

 • انتخاب ملک مورد نظر برای خرید

 • عقد قرارداد خرید ملک

 • دریافت کد شناسایی موسوم به NIE

 • دریافت استعلام‌های مورد نیاز

 • تعیین وقت از دفتر اسناد رسمی اسپانیا + ثبت سند به نام خودتان

 • درخواست اقامت و ارائه مدارک به سفارت اسپانیا در ایران

قیمت خانه در اسپانیا

قیمت خانه در اسپانیا متناسب با متراژ ملک، موقعیت ملک، شهر محل قرارگیری همچنین موقعیت روستایی و شهری بودن آن، می باشد. میانگین قیمت خرید خانه در اسپانیا، ۴۰۶,۰۰۰ دلار یا ۲۰۳ دلار در هر فوت مربع است. قیمت املاک و مستغلات در اسپانیا در سال ۲۰۲۴ به طور پیوسته در حال افزایش است و نسبت به یک سال قبل ۷٫۶ درصد افزایش یافته است. منطقه جزایر بالئاریک گران‌ترین خانه‌ها را در کشور اسپانیا دارد. دومین منطقه گران قیمت برای خرید خانه در اسپانیا، مادرید است. قیمت خانه در اسپانیا مادرید، به طور میانگین ۶۴۲,۰۰۰ دلار است که ۴٫۳ درصد گرانتر از سال قبل است. قیمت هر فوت مربع خانه در این منطقه ۳۲۱ دلار آمریکا است.

شهر

قیمت خانه در اسپانیا (قیمت دلار به ازای هر متر مربع)

تغییر سالیانه قیمت خانه در اسپانیا

اندلس – Andalucía

207

9.7%

آراگون – Aragón

141

5.3%

آستوریاس – Asturias

138

1.4%

بلئرس – Baleares

404

14.8%

قناری – Canarias

229

11.4%

کانتابریا – Cantabria

157

4.0%

·                     قیمت خانه در اسپانیا به پول ایران

همان طور که در بالا به آن اشاره شد، برای اخذ اقامت و به دنباله آن پاسپورت اسپانیا با خرید ملک متقاضی می بایست ملکی که خریداری می کند حداقل ۵۰۰ هزار یورو قیمت داشته باشد. متقاضیان همواره این سوال را مطرح می کنند که قیمت خانه در اسپانیا به پول ایران چقدر است. در پاسخ به این سوال باید گفت که با توجه به نوسانی بودن قیمت یورو در ایران نمی توان به طور دقیق قیمت خانه در اسپانیا به پول ایران را بیان نمود. اما می توان قیمت خانه در اسپانیا به پول ایران را به طور متوسط تخمین زد. اگر فرض کنید که هر یورو حدود ۳۲ هزار تومان است و قیمت خرید هر مترمربع ملک در مرکز شهر ۲,۸۸۰٫۳۸ یورو است پس قیمت هر مترمربع خانه در اسپانیا به پول ایران ۹۲,۱۷۲,۱۶۰ تومان می شود و قیمت خانه در اسپانیا به پول ایران برای اخذ ویزای طلایی حدودا ۱۶ میلیارد تومان می شود.

·                     قیمت خرید ویلا در اسپانیا

قیمت خرید ویلا در اسپانیا مانند هر جای دنیا به متراژ زمین، متراژ ساختمان آن، امکانات، منطقه، شهر و… متفاوت است. جدا از این موضوع مهم است که شخص خریدار قصد دارد چقدر برای خرید ویلا هزینه کند. با توجه به بودجه خود می توانید یک ویلا با قیمت مناسب و یا گران قیمت را خریداری کنید. زیرا امکان خرید ویلا در این کشور با مبالغی کمتر از ۲۰۰ هزار یورو و حتی کمتر از ۱۰۰ هزار یورو نیز وجود دارد. اگر می خواهید بدانید میانگین قیمت هر متر مربع خرید ملک در اسپانیا برای ویلا در شهرهای مختلف این کشور چقدر است، می توانید جدول زیر را بررسی کنید:

موقعیت مکانی

قیمت ملک به ازای هر متر مربع

مالاگا

۲,۰۹۱ یورو

سانتا کروز د تنریف

۱,۵۲۷ یورو

سانتاندر

۱,۸۶۸ یورو

بیلبائو

۳,۰۷۳ یورو

بارسلونا

۴,۰۰۹ یورو

مادرید

۳,۶۸۲ یورو

والنسیا

۱,۸۲۴ یورو

پالما د مایورکا

۲,۸۹۷ یورو

مورسیا

۱,۰۶۹ یورو

تولدو

۱,۳۵۵ یورو

باداجوز

۱,۲۲۱ یورو

·                     قیمت خرید آپارتمان در اسپانیا

خرید آپارتمان در اسپانیا به دلایل زیادی می تواند هیجان انگیز و دلهره آور باشد، به خصوص برای مهاجرانی که برای اولین بار به خارج از کشور مهاجرت می کنند و برای اولین بار به خرید ملک در اسپانیا می پردازند. فرآیند خزید ملک در کشورهای مختلف، آثار و شرایط مختلفی را دارد. علاوه بر قیمت خرید آپارتمان در اسپانیا، به یاد داشته باشید که باید سایر هزینه ها و مخارج را نیز در نظر بگیرید. بنابراین، اگر قصد خرید ملک در اسپانیا به خصوص آپارتمان را دارید، می بایست هزینه های مالیات و دیگر هزینه های جانبی آن در نظر داشته باشید. هزینه هر متر آپارتمان در اسپانیا برای خرید بسته به شهر و عوامل دیگر از ۲,۱۵۶ یورو تا ۵,۴۰۰ یورو می تواند متغیر باشد.

·                     قیمت خرید هتل در اسپانیا

اگر قصد مهاجرت به اسپانیا با خرید ملک را دارید می توانید به خریدن هتل نیز بپردازید. برای یافتن هتلی که می خواهید بخرید، باید در مورد شرایط، قیمت و شرایط فروش با مالک آن در اسپانیا مذاکره کنید. این کار ضروری نیست و شما می توانید از یک مشاور مستقل انگلیسی زبان برای این کار استفاده کنید. علاوه بر اینکه شهر و منطقه قیمت هتل های اسپانیا را تعیین می کند، چند ستاره بودنش نیز در این امر دخیل است. در حال حاضر ۴۱۶ هتل برای فروش در اسپانیا با میانگین قیمت ۳,۳۵۵,۱۵۵ یورو وجود دارد. میانگین قیمت هر متر مربع برای خرید یک هتل در اسپانیا ۳,۴۶۹ یورو است. شهرهای اسپانیایی با بیشترین هتل برای فروش عبارتند از Altea، Calpe / Calp و Marbella، همچنین ارزان ترین هتل های اسپانیا را می توان در Alora، Calpe / Calp و Altea یافت.

·                     قیمت خرید مزرعه در اسپانیا

دلایل مختلفی وجود دارد که باعث می شود کسی بخواهد یک مزرعه بخرد، مهمتر از همه آرامش و سکوت و به دور از شلوغی، می توانند مهم ترین دلایل باشند. برخی ممکن است به دلیل علاقه به حیوانات مشتاق به خرید مزرعه در اسپانیا باشند یا برخی ممکن است قصد کشاورزی داشته باشند و برای این کار به زمین نیاز دارند. خرید یک مزرعه مناسب در اسپانیا برای رشد تجاری چندان آسان نیست زیرا ملاحظات زیادی مانند نوع خاک، آبیاری و غیره برای آن وجود دارد. اگر هنگام خرید زمین، ساختمانی در آن وجود نداشته باشد، معمولاً حداقل ۱۰,۰۰۰ متر مربع برای ساخت و ساز در زمین های روستایی مورد نیاز است، اگرچه مناطق مختلف ممکن است سطوح متفاوتی داشته باشند. قیمت خرید مزرعه در اسپانیا در نواحی مختلف متفاوت است به عنوان مثال آستوریاس دارای زمین های با قیمت مناسب و زیر ۵۰,۰۰۰ یورو است که مساحت بسیاری از آنها بیش از ۱,۰۰۰ متر مربع است. اما در صورتی اجازه خرید دارید که زمینی به ارزش حداقل ۱۰۰ هزار یورو را انتخاب کنید.

هزینه اجاره ملک در اسپانیا

هزینه اجاره ملک در اسپانیا همانند هزینه خرید ملک در این کشور متناسب با متراژ، شهر یا روستایی بودن محل قرار گیری، مرکز یا خارج از شهر بودن همچنین نوساز یا قدیمی بودن ملک، می باشد. خرید آپارتمان ارزان در اسپانیا و اجاره آن، یک راه بسیار مناسب سرمایه گذاری در این کشور است. متوسط قیمت اجاره هر متر مربع در اسپانیا ۱۱٫۷۰ یورو در متر مربع است. این به این معنی است که یک آپارتمان ۱۰۰ متر مربعی (متراژ متوسط در اسپانیا ۹۷ متر مربع) به طور متوسط ۱۱۷۰ یورو در ماه برای مستاجران جدید هزینه دارد.

پس می توان نتیجه گرفت درست است که هزینه خرید ملک در اسپانیا و انجام سرمایه گذاری در این زمینه نسبتا بالا است ولی یکی از راه های پرداخت این هزینه ها از طریق اجاره ملک خود به افراد می باشد زیرا همان طور که می دانید کشور اسپانیا سالانه پذیرای تعداد زیادی توریست می باشد و هزینه های ملک و اجاره در این کشور سالیانه افزایش می یابد. در جدول زیر هزینه اجاره ملک در اسپانیا مشاهده می کنید.

نام شهر

قیمت به یورو برای هر متر مربع

بارسلونا

۱۹٫۸

مادرید

۱۶٫۵

سن سباستین

۱۶٫۳

بیلبائو

۱۳٫۳

پالما د مایورکا

۱۳٫۳

مالاگا

۱۲٫۱

والنسیا

۱۱٫۴

خیرونا

۱۱٫۲

لاس پالماس

۱۱٫۰

ویتوریا

۱۱٫۰

بهترین شهر های اسپانیا برای خرید ملک

قیمت خرید ملک در اسپانیا در شهر های مختلف آن متفاوت است. از بهترین شهرهایی که می توانید نام آن ها را در سایت خرید خانه در اسپانیا  و اپلیکیشن خرید خانه در اسپانیا به وفور پیدا کنید می توان به بارسلونا، گرانادا و ماربلا اشاره کرد. در ادامه به معرفی بهترین شهرها برای خرید ملک در اسپانیا هزینه های ملک در هرکدام خواهیم پرداخت.

·                     قیمت خانه در بارسلونا اسپانیا

بارسلونا شهری مملو از فرهنگ، غذا و تفریحات شبانه است. اما زندگی در قلب این شهر هزینه های زیادی دارد. زیرا یکی از گران ترین مکان ها در اسپانیا برای خرید خانه است و قطعا برخی از گران ترین املاک اسپانیا را می توان در بارسلونا پیدا کرد. با این حال، می توانید با بررسی خانه های حومه شهر به جای مرکز شهر، هزینه های مسکن خود را به میزان قابل توجهی کاهش دهید. به طور میانگین قیمت خانه در بارسلونا اسپانیا به ازای هر متر مربع به صورت زیر می باشد.

قیمت خرید خانه در اسپانیا بارسلونا

قیمت (مبالغ به یورو)

قیمت خرید آپارتمان در مرکز شهر(هر متر مربع)

۴,۹۵۸٫۳۱

قیمت خرید آپارتمان خارج از مرکز(هر متر مربع)

۳,۰۸۳٫۲۹

·                     قیمت خرید ملک در والنسیا

والنسیا یک مقصد بسیار محبوب برای مهاجرانی است که به دنبال آب و هوای دلپذیر، استاندارد زندگی بالا و البته غذاهای خوشمزه هستند. چه به فکر کار در یکی از شهرهای بزرگ اسپانیا مانند مادرید، بارسلونا یا والنسیا باشید یا در سواحل اسپانیا بازنشسته شوید، باید جایی برای زندگی پیدا کنید. در حالی که اجاره ملک در والنسیا قطعا یک گزینه مناسب برای بررسی است، بسیاری از متقاضیان بین المللی که قصد دارند در دراز مدت در والنسیا بمانند، خرید ملک در اسپانیا را انتخاب می کنند. قیمت خرید ملک در والنسیا برای خرید هر متر ملک به صورت زیر می باشد.

خرید آپارتمان قیمت

قیمت (مبالغ به یورو)

قیمت خرید آپارتمان در مرکز شهر (هر متر مربع)

۳,۲۰۴٫۵۵

قیمت خرید آپارتمان خارج از مرکز(هر متر مربع)

۱,۶۵۰٫۰۰

·                     قیمت خرید ملک در جزایر قناری

جزایر قناری از حیث سیاسی متعلق به اسپانیا است و هزینه خرید ملک در جزایر قناری تقریبا با هزینه های ملک در ترکیه می باشد پس شما با خرید ملک در جزایر قناری اقامت اسپانیا و پس از آن پاسپورت آن را به دست آورید. با خرید ملک در این جزایر علاوه بر اینکه می توانید اقامت اروپا را دریافت نمایید، می توانید با اجاره آن به توریست ها، درآمد بسیار مناسبی را به دست آورید.

هزینه زندگی در اسپانیا

یکی دیگر از هزینه هایی که متقاضیان مهاجرت به کشور اسپانیا از طریق خرید ملک در اسپانیا باید آن ها را در نظر بگیرند هزینه های زندگی روزمره در این کشور می باشد. در ادامه در جدول زیر برخی از این هزینه ها را به صورت میانگن برای شما عزیزان قرار داده ایم.

اقلام

هزینه بر حسب یورو

غذا در رستوران ارزان قیمت

۱۴٫۰۰

غذا در رستوران متوسط سه وعده برای دو نفر

۶۰٫۰۰

مک میل در مک دونالد

۹٫۰۰

۱ کیلوگرم برنج سفید

۱٫۳۲

۱ لیتر شیر

۰٫۹۷

یک قرص نان سفید ۵۰۰ گرمی

۱٫۳۸

۱۲ عدد تخم مرغ

۲٫۵۲

۱ کیلوگرم سینه مرغ بدون استخوان

۷٫۱۵

۱ کیلوگرم سیب

۲٫۰۵

۱ کیلوگرم موز

۱٫۹۹

۱ کیلوگرم پیاز

۱٫۴۵

یک بطری آب ۱٫۵ لیتری

۰٫۷۷

۱ لیتر بنزین

۱٫۹۱

بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی)

۲٫۴۰

برق، گاز، آب، .. ماهیانه

۱۵۷٫۰۷

تعرفه تلفن همراه با پیش پرداخت محلی (۱ دقیقه)

۰٫۲۲

یک دست شلوار Levis

73.39

یک جفت کفش چرم مردانه

۱۰۳٫۶۵

·                     هزینه های زندگی در گرانادا :

متوسط هزینه های ماهیانه خانواده چهار نفره بدون احتساب اجاره بها ۲,۲۵۹٫۹ یورو می باشد که میزان این هزینه ها برای یک نفر مجرد بدون اجاره ۶۳۳٫۷ یورو است. گرانادا ۴۱٫۰ درصد ارزان تر از سیدنی است. اجاره در گرانادا به طور متوسط ​​۷۱٫۰ درصد  کمتر از سیدنی است.

·                     هزینه های زندگی در بارسلونا:

متوسط ماهیانه هزینه های زندگی یک خانواده چهار نفره بدون در نظر گرفتن اجاره ۲,۶۳۵٫۱ یورو است و میزان هزینه ها برای یک نفر مجرد بدون احتساب اجاره بها ۷۴۶٫۴ یورو می باشد. بارسلونا بدون احتساب اجاره بها حدود ۲۹٫۹ درصد ارزان تر از سیدنی است. در مورد اجاره در بارسلونا می توان گفت که به طور متوسط ​​۴۴٫۵ درصد کمتر از سیدنی است.

مزایای اقامت اسپانیا با خرید ملک

خرید ملک در اسپانیا یکی از برترین روش های سرمایه گذاری در این کشور می باشد که مزایای بسیاری را برای سرمایه گذار به همراه دارد. از مهمترین مزایای اقامت اسپانیا با خرید ملک علاوه بر حفظ سرمایه اصلی کسب سود بسیار مناسبی است که متقاضی در کنار اخذ اقامت اسپانیا می تواند داشته باشد. از دیگر مزایای اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک می توان به پایین بودن قیمت املاک و مستغلات در اسپانیا در مقایسه با استانداردهای تاریخی همچنین پایین بودن قیمت املاک در مقایسه با هزینه های وام مسکن در اسپانیا اشاره کرد. در ادامه به دیگر مزایای اقامت اسپانیا با خرید ملک اشاره شده است.

 • رفت و آمد آزاد در ۲۶ کشور منطقه شنگن

 • دارای تعداد روزهای آفتابی بسیار

 • دارای دومین خط ساحلی طولانی در جنوب اروپا

 • برخورداری از محیط سیاسی بسیار باثبات

 • هزینه زندگی در اسپانیا بسیار کمتر از میانگین اروپایی است

 • دارای شبکه زیرساخت بسیار قوی و عالی

 • برخورداری از مکان های دیدنی و فرهنگی غنی

 • اخذ اقامت برای همراهان همسر متقاضی اجازه کار و فرزندان اجازه تحصیل رایگان خواهند داشت.

 • یکی از قوی ترین کشورهای اروپایی با بازگشت رشد اقتصادی در اروپا

 • کسب رتبه های کیفی بسیار بالا

 • توانایی ترکیب موفقیت آمیز کار، تعهدات خانوادگی و زندگی شخصی برای رفاه همه اعضای یک خانواده مهم است. در اسپانیا، تقریباً ۶ درصد از کارمندان ساعات بسیار طولانی کار می کنند، کمتر از میانگین OECD که ۱۳ درصد است.

 • امید به زندگی: رتبه ۲

 • سیستم مراقبت های بهداشتی: رتبه ۷

 • تعادل زندگی کاری در جهان: رتبه ۴

تبدیل اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک به پاسپورت

همانطور که در بالا گفته شد، یکی از روش های موجود برای متقاضیان اخذ اقامت از طریق خرید ملک در اسپانیا، اخذ گلدن ویزا می باشد، که برای ایرانیان نیز قابل انجام است. برای اقامت اسپانیا از طریق کسب این نوع ویزا متقاضیان باید مبلغ بیش از ۵۰۰ هزار یورو را به خرید ملک و مستغلات در کشور اسپانیا اختصاص دهند و از این طریق برای خود و خانواده خود اجازه اقامت را کسب نماید. این ویزا باید هر دو سال تمدید گردد و متقاضیانی که با این روش به مدت ۵ سال در اسپانیا حضور داشته باشند می توانند اقامت دائم کشور اسپانیا را به دست آورند پس پاسپورت اسپانیا با خرید ملکی به ارزش ۵۰۰ هزار یورو امکان پذیر است. توجه داشته باشید که متقاضیان برای اخذ ویزای موقت کشور اسپانیا نیاز به حضور در کشور اسپانیا را ندارند اما اگر قصد اخذ اقامت دائم در کشور اسپانیا را دارید باید در این کشور حضور داشته باشید. همچنین بعد از گذشت ده سال از اخذ اقامت دائم کشور اسپانیا از روش های گفته شده، متقاضیان می توانند برای اخذ پاسپورت این کشور اقدام نمایند.

خرید ملک در اسپانیا و وکیل امور ملک

خرید ملک در اسپانیا موضوع مهم و پیچیده ای است که افراد نمی توانند بدون تجربه و داشتن دانش کافی در این زمینه در آن قدم گذارند. ما بار ها شاهد پرونده هایی بوده ایم که افراد بدون داشتن راهنمای معتبر اقدام به سرمایه گذاری در کشور اسپانیا از طریق خرید ملک در اسپانیا کرده اند اما نتوانستند پرونده خود را به موفقیت برسانند و علاوه بر از دست دادن زمان و هزینه های انجام شده، باعث وجود سابقه ای منفی در پرونده سرمایه گذاری و مهاجرت خود شده اند. همچنین عدم آشنایی افراد با اصطلاحات حقوقی و یا عدم آگاهی و تسلط کافی به زبان اسپانیایی موجب می شود تا افراد سود جو قصد داشته باشند تا با کلاهبرداری و گران فروشی از شما سود به دست آورند به همین دلیل به شما عزیزان پیشنهاد می کنیم تا حتما قبل از انجام هر گونه اقدامی با وکیل مشاوره املاک معتبری مشورت نمایید تا سرمایه گذاری امنی داشته باشید.

خرید ملک در اسپانیا و خدمات وکیل لند

از جمله خدماتی که وکیل لند به موکلان خود ارائه می دهد در زمینه خرید ملک در اسپانیا و دیگر روش های موجود برای سرمایه گذاری و مهاجرت به این کشور می باشد.  وکیل لند یکی از قدیمی ترین موسسه های مشاوره مهاجرتی می باشد که توانسته رزومه و سابقه ای درخشان از موفقیت در کیس های مهاجرتی به کشور های مختلف دنیا داشته باشد. به همین علت شما می توانید برای مهاجرت و خرید ملک در اسپانیا پرونده خود را با خیالی آسوده به این موسسه بسپارید. برای دریافت اطلاعات بیشتر شما می توانید با شماره تلفن های موسسه تماس بگیرید و سوالات خود را از طریق مشاورین ما بر طرف نمایید.

خرید ملک در اسپانیا و توصیه های حقوقی

برای خرید ملک در اسپانیا سعی کنید حتما از وکیلی استفاده کنید که تسلط کافی به زبان های انگلیسی و اسپانیایی و اصطلاحات حقوقی این زمینه داشته باشد زیرا ممکن است فروشنده ملک به زبان انگلیسی آشنایی و تسلط لازم را نداشته باشد. توصیه می شود حتما به صورت حضوری از ملک دیدن نمایید و تنها به دیدن عکس های اینترنتی ملک اکتفا نکنید زیرا سالانه افراد زیادی از این طریق فریب می خورند. همچنین احتمال دارد ملک به آب و برق مجهز نباشد و یا مشکلات دیگری در ملک وجود داشته باشد که در عکس ها مشخص نباشد. از مالک واقعی ملک آگاهی داشته باشید و با او معامله نمایید. در صورت نبود صاحب ساختمان حتما از قانونی بودن برگه وکالت او مطمئن گردید و سپس اقدام به خرید ملک در اسپانیا نمایید. توجه داشته باشید که این مقاله در رابطه با خرید ملک در اسپانیا توسط کارشناسان وکیل لند تهیه شده و هر گونه کپی برداری از آن غیر مجاز می باشد.

خرید ملک در اسپانیا و استانداردهای سرمایه گذاری در اسپانیا

افرادی که قصد انجام هر گونه سرمایه گذاری در دیگر کشور ها و مهاجرت از این طریق را دارند باید قبل از انجام هر گونه اقدامی ابتدا از استاندارد های تاثیر گذار بر سرمایه گذاری در آن کشور، آگاهی داشته باشند به همین دلیل این استاندارد ها را برای متقاضیانی که قصد سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در اسپانیا را دارند مورد بررسی قرار خواهیم داد. از استاندارد های سرمایه گذاری تاثیر گذار بر خرید ملک در اسپانیا می توان به نرخ خطر مصادره اموال در اسپانیا و شاخص کنترل فساد در کشور اسپانیا اشاره کرد که در ادامه آن ها را برای شما عزیزان شرح خواهیم داد.

·                     خطر مصادره اموال در کشور اسپانیا

برای مهاجرانی که قصد سرمایه گذاری در یک کشور را دارند این نرخ یکی از مهم ترین نرخ ها به شمار می رود. به طور کلی این نرخ بیانگر وضعیتی است که در آن کشور میزبان می تواند سرمایه فرد سرمایه گذار را به دلایل مختلفی همچون تحریم های جهانی یا تغییر رژیم در کشوری که در آن سرمایه گذاری شده مصادره نماید. برای بررسی این نرخ ابتدا باید به این نکته توجه کنیم که از نظر نرخ مصادره اموال، کشور ها به ۷ دسته تقسیم می شوند. کشور هایی که در بازه ۱ قرار دارند کم خطر ترین کشور ها از لحاظ مصادره اموال هستند و کشور هایی که در بازه ۷ هستند جزو پر خطر ترین کشور ها محسوب می شوند. در ادامه برای شما نمودار خطر مصادره اموال در کشور اسپانیا را قرار داده ایم و همان طور که مشاهده می کنید نرخ مصادره اموال در کشور اسپانیا برابر با ۱ است که به معنای کم خطر بودن انجام سرمایه گذاری در کشور اسپانیا می باشد.

·                     ر کشور اسپانیا

یکی دیگر از نرخ هایی که باید برای خرید ملک در اسپانیا و سرمایه گذاری از این طریق، مورد بررسی قرار دهیم نرخ کنترل فساد در کشور اسپانیا می باشد. به طور کلی این نرخ بیانگر جلوگیری از اعمال قدرت توسط افراد دولتی برای اخذ منفعت های شخصی خود می باشد و هر قدر این نرخ بالاتر باشد به معنای بالاتر بودن امنیت سرمایه گذاری در این کشور می باشد. بازه این نرخ از ۲٫۵- تا ۲٫۵ می باشد که کشور هایی که در بازه مثبت این نمودار یعنی ۲٫۵ قرار دارند از لحاظ کنترل فساد در وضعیت مناسبی هستند اما کشور های بازه ۲٫۵- کشور هایی هستند که فساد در آن ها زیاد می باشد. در ادامه برای شما نمودار نرخ کنترل فساد در کشور اسپانیا را قرار داده ایم.

خرید ملک در اسپانیا و شاخص های اقتصادی در اسپانیا

یکی دیگر از مهم ترین مواردی که متقاضیان سرمایه گذاری در اسپانیا از طریق خرید ملک باید به آن توجه کنند شاخص های اقتصادی در کشور اسپانیا می باشد. از جمله این شاخص های تاثیر گذار بر قیمت خرید و اجاره املاک در اسپانیا می توان به نرخ تورم در کشور اسپانیا و وضعیت رشد تولید ناخالص داخلی در اسپانیا اشاره کرد، که در ادامه آن ها را برای شما عزیزان مورد بررسی قرار خواهیم داد.

·                     نرخ تورم در کشور اسپانیا

 یکی از شاخص های مهم در کشور اسپانیا نرخ تورم می باشد. به طور کلی تورم به معنای تغییر در قیمت در بازه زمانی مشخص برای مصرف کننده می باشد. در ادامه وضعیت نرخ تورم را در کشور اسپانیا مشاهده می نمایید.

·                     نرخ تولید ناخالص داخلی در کشور اسپانیا

 یکی دیگر از مهم ترین شاخص های اقتصادی تاثیرگذار بر سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در اسپانیا وضعیت رشد تولید ناخالص داخلی در این کشور می باشد. به طور کلی این نرخ نشان دهنده رشد اقتصادی یک کشور نسبت به سال های گذشته می باشد. در ادامه وضعیت تولید ناخالص داخلی در کشور اسپانیا را در سال های اخیر مشاهده می نمایید.

پاسخ به سوالات متداول در زمینه خرید ملک در اسپانیا

آیا اخذ اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک امکان پذیر است؟

بله. در صورت خرید ملک به ارزش ۵۰۰ هزار یورو می توانید ویزای طلایی یا گلدن ویزای اسپانیا را کسب کنید.

آیا خرید خانه در اسپانیا سود آور است؟

اسپانیا یکی از کشورهایی است که به دلیل صنعت گردشگری فعال آن، قیمت خانه روند صعودی دارد و با اجاره کوتاه مدت خانه نیز می توان سود زیادی به دست آورد.

آیا گلدن ویزای اسپانیا شرط حضور دارد؟

خیر شما بدون نیاز به حضور در کشور اسپانیا می توانید اقامت خود را حفظ کنید.

حداقل سرمایه مورد نیاز برای خرید آپارتمان در اسپانیا چه میزان است؟

برای اینکه سرمایه گذاری شما، منجر به اخذ اقامت این کشور باشد باید حداقل مبلغ ۵۰۰ هزار یورو ملک خریداری کنید.

آیا با خرید ملک ارزان در اسپانیا می توان اقامت این کشور را کسب کرد؟

خیر! تنها در صورتی که خانه ای به ارزش بیش از ۵۰۰,۰۰۰ یورو خریداری کنید، می توانید برای ویزای طلایی اسپانیا اقدام کنید.

خرید ملک در اسپانیا و سخن پایانی

خرید ملک در اسپانیا، هزینه های خرید و اجاره املاک در کشور اسپانیا، شرایط متقاضیان واجد شرایط برای خرید ملک و مستغلات در اسپانیا و مراحل قانونی آن را در این مقاله به صورت تخصصی برای شما عزیزان مورد بررسی قرار دادیم. امید است توانسته باشیم با تهیه این مقاله به سوالات شما عزیزان در رابطه با مهاجرت به اسپانیا با خرید ملک پاسخ داده باشیم. شما می توانید برای یافتن پاسخ دیگر سوالات خود در رابطه با سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در اسپانیا به دیگر مقاله های موجود در سایت وکیل لند مراجعه نمایید و یا با تماس با شماره تلفن های موسسه از مشاوره تلفنی رایگان با کارشناسان ما بهره مند شوید. همچنین شما می توانید با مراجعه به قسمت سوالات مهاجرت در سایت، سوالات خود را یادداشت نمایید و یا در زیر همین مقاله نظرات و سوالات خود را در رابطه با اقامت اسپانیا با خرید ملک یادداشت نمایید. همکاران ما در اسرع وقت به این سوالات پاسخ خواهند داد.

مقایسه املاک

مقایسه