بر اساس اصلاحات جدید در قوانین مربوط اخذ پاسپورت ترکیه، متقاضیان می توانند ۲۵۰,۰۰۰ دلار در ترکیه سرمایه گذاری کنند و تابعیت و پاسپورت ترکیه را برای خود و خانواده دریافت کنند.

ترکیه کشوری است که در آن زندگی مدرن با شیوه زندگی مسلمانان تلفیق شده است. مصطفی کمال آتاتورک در سال ۱۹۲۳، یک دولت سکولار را که به تمام انواع شیوه های زندگی احترام می گذارد، تاسیس کرد.

همانطور که دنیا به سمت جهانی شدن پیش می رود و سفر به یک عادت رایج در میان مردم تبدیل شده است، داشتن دسترسی بدون ویزا باعث شده است که سفر برای مردم بسیار دلگرم کننده باشد. افراد می خواهند از مرزها عبور کنند و فرصت های مختلف کسب و کار، شغلی، فرهنگی و شیوه زندگی را در مقیاس جهانی به دست بیاورند. یکی از کشورهایی که در حال حاضر فرصت های سرمایه گذاری سودآور در برابر اعطای شهروندی را معرفی می کند، ترکیه است.

مزایای اخذ تابعیت و پاسپورت ترکیه

• شرط حضور ندارد

  جزء ۳۰ پاسپورت برتر جهان است

• برخورداری کامل از حق استفاده از خدمات درمانی امکان پذیر است

• کسانی که شهروندی را از این روش بدست آورده اند، مانند دیگر شهروندان ترکیه از برنامه های بازنشستگی بهره مند می گردند.

• دسترسی به آموزش رایگان و برنامه های بازپرداخت دانشگاه امکان پذیر است

• تمامی شهروندان دارای حق رای دادن در انواع انتخابات هستند

• پاسپورت ترکیه در هنگام صدور اعتبار ۱۰ ساله دارد و برای تمام عمر قابل تمدید است.

شهروندی ترکیه و سیستم کارت تورکواز

تابعیت مضاعف وضعیتی از یک فرد است که همزمان شهروندی دو ملیت مختلف را دارد. در ترکیه تابعیت مضاعف مجاز است. اگر شما در کشوری زندگی می کنید که تابعیت مضاعف یا شهروندی دوم را اجازه نمی دهد، می توانید برای اخذ تورکواز کارت ترکیه اقدام کنید. کارت تورکواز به شما حقوق کامل شهروندی به جزء حق رای دادن در ترکیه را می دهد.

انواع پاسپورت ترکیه

 

چهار نوع پاسپورت وجود دارد:

•  پاسپورت عادی: پاسپورت عمومی شهروندان ترکیه. خارجی ها با برنامه سرمایه گذاری، پاسپورت معمولی را با شهروندی کسب می کنند.

•  پاسپورت سبز: افسران سطح بالا

• پاسپورت خاکستری: کارمندان دولتی، روزنامه نگاران و غیره

• پاسپورت سیاه: مامورین دولتی مجاز که در خارج از کشور به عنوان دیپلمات کار می کنند

چگونه می شود پاسپورت ترکیه را دریافت کرد؟

روش های متعددی برای کسب شهروندی و پاسپورت ترکیه از جمله ازدواج با شهروند ترکیه و زندگی در این کشور به مدت معلوم، اخذ اقامت و زندگی در این کشور به مدت معلوم و روش سرمایه گذاری وجود دارد. با این حال، محبوب ترین گزینه در حال حاضر به دست آوردن شهروندی از طریق  سرمایه گذاری و خرید ملک در این کشور است.

اخذ پاسپورت ترکیه با خرید ملک (قیمت پاسپورت ترکیه)

قوانین مربوط به برنامه تابعیت و پاسپورت ترکیه اصلاح شده اند. بر اساس اصلاحات جدید در قوانین ترکیه ، متقاضیان می توانند  ۲۵۰,۰۰۰ دلار در ترکیه سرمایه گذاری کنند و به شرط حفظ سرمایه گذاری به مدت ۳ سال، تابعیت و پاسپورت این کشور را برای خود و خانواده دریافت کنند.

– معادل این مقدار را می شود به لیر ترکیه  پرداخت کرد.

پروسه اخذ تابعیت و پاسپورت ترکیه چه مدت طول می کشد؟

اخذ تابعیت و پاسپورت ترکیه حدودا ۴ تا ۶ ماه طول می کشد به شرطی که همه مدارک لازم آماده باشد، ملک خریداری شود و پروسه پس از سرمایه گذاری هم به موقع اجرا شود.

مقررات ویزا برای پاسپورت ترکیه

پاسپورت ترکیه در رتبه ۳۸ در سطح جهانی قرار دارد و قدرت سفر بدون ویزا به ۱۱۴ کشور جهان را دارد. داده ها همچنین نشان می دهد که با داشتن پاسپورت ترکیه برای ورود و سفر به ۷۲ کشور نیاز به ویزا نیست و با ورود به ۴۲ کشور ویزا در محل صادر می شود. پاسپورت ترکیه همچنین امکان درخواست ویزای آنلاین را از طریق eVisa (اینترنتی) به ۷ کشور ممکن ساخته است.

سفر بدون ویزا به چه معناست؟

هر گونه سفر به یک کشور دیگر با پاسپورت بدون نیاز به اخذ ویزا را سفر بدون ویزا می نامند. با داشتن قدرت سفر بدون ویزا به یک کشور، دیگر به وقت مصاحبه سفارت، صرف هزینه ، نگرانی در مورد رد شدن درخواست ویزا و جمع آوری مدارک لازم برای اخذ ویزا نیازی نیست. تنها کاری که لازم است انجام دهید، خرید بلیط و بستن چمدان ها است.

با پاسپورت ترکیه به کدام کشور ها می شود بدون ویزا سفر کرد؟ (ارزش و اعتبار پاسپورت ترکیه)

با پاسپورت ترکیه می شود به ۱۱۴ کشور از جمله قطر، تونس، اردن، عراق، مراکش، ژاپن، کره جنوبی، مالزی، سنگاپور، هنگ کنگ، اندونزی، برزیل، آرژانتین، بلاروس، بوسنی و هرزگوین، برونئی، شیلی، کلمبیا، اکوادور، ال سالوادور، گرجستان، پاراگوئه، صربستان، آفریقای جنوبی، تایلند، قبرس شمالی، اکراین، اروگوئه، ایران و … بدون ویزا سفر کرد.

در صورتی که ترکیه عضو اتحادیه اروپا شود، دارندگان پاسپورت ترکیه از حق سفر بدون ویزا به کشور های حوزه شنگن برخوردار می شوند.

مقایسه آگهی ها

مقایسه
جست‌وجو
محدوده قیمت از تا