مهارت هایی که می توانید در بازار املاک و مستغلات یاد بگیرید

  • مدیریت گروه رویال توسط مدیریت گروه رویال
  • 5 سال پیش
  • تجارت
  • 0

مهارتهایی که شما به آن نیاز دارید تا از يك مشاور املاك مبتدى به یک مشاور املاک حرفه اى تبديل شوید

هزاران نفر از مشاوران املاک هستند که به خرید ملک و فروش خانه و املاک تجاری برای مشتریانشان می پردازند. با این حال برخى مشاوران املاک به دليل  اینکه در کارشان بهترین هستند، نسبت به سایر مشاوران، برجسته تر هستند. آنها هر معامله را به بهترين شكل ممكن به پایان می رسانند و براستى به نفع مشتریان خود هستند. در زیر ما بر روی این مشاوران تمرکز می نماییم:

بهترین مشاوران املاک، به ندرت خجالتی هستند یا از گفتن نظراتشان ترس دارند. آنها دوست دارند از طریق تمرکز بر بهترین ویژگی های یک ملک، آن ملک را تبلیغ کنند. آنها پرخاشگر نیستند و به کاری که انجام می دهند، علاقه ى شدید داشته و سخت کار می کنند تا منافع مشتری را در صدر منافع خود قرار دهند.

آنها به اندازه خریداران و فروشندگان کار می کنند. از آنجايى كه بيشتر مشاوران املاک موفق دارای سابقه ای اثبات شده و مشتریان راضی فراوانی هستند، آنها از دادن شواهد کارهای قبلیشان درنگ نمی کنند.

ویژگی ها و مشخصه های بسیاری وجودارد که شما به آنها برای تبدیل شدن به یک مشاور املاک موفق در بازار رقابتی امروز نیاز دارید. برخی از این ویژگی در زیر فهرست و توضیح داده شده اند تا به مشاوران املاک تازه وارد شده به این حرفه کمک کند.

دانش محلی

شما تا زمانی که منطقه خود را نشناسید، به یک مشاور املاک موفق تبدیل نخواهید شد. این امر همچنین به کسب دانش کاری خوب از سایر محله ها و همسایه های مربوطه، قبل از اینکه به کار با مشتری بپردازید، کمک خواهد کرد.

دانش محلی، به شما در فهم و درک قوانین و مقررات مناطق و جوامع مختلف و همچنین شناخت ارزش احتمالی یک ملک کمک می کند. شما همچنین باید در رابطه با سایر محله ها که فرصت های خوبی به مشتریان شما در زمینه املاک و مستغلات می دهد، تحقیق نمایید.

مهم است که به تدریج، درک درستی از محله ها و ارزش های خانه در تمام مناطق مربوطه بدست آوریم. اگر شما در شهری تازه وارد هستید، قبل از تبدیل شدن به یک مشاور املاک، وقت بگذارید تا با مکان آشنا شوید، زیرا کسب دانش محلی خوب، مستلزم زمان است، اما به شما کمک می کند که یک حرفه ی موفق داشته باشید.

 

مهارتهای ارتباطی

بهترین مشاورین املاک با مردم به خوبی رفتار می کنند و می دانند چگونه با منافع مشتریان خود ارتباط برقرار کنند.

مهارت های ارتباطی خوب به یک مشاور کمک می کند تا در مورد همه مسائل قبل از پیش نویس یک قرارداد صحبت کند. هنگامی که تمام جزييات مورد بحث قرار گرفتند، یک مشاور باید بتواند در رابطه با تمام جنبه های یک معامله مذاکره کند بطوریکه هر دو طرف سود ببرند. آنگاه يك مشاور خوب، می داند چگونه هر دو طرف را برای بستن یک معامله موفق متقاعد نماید.

chicago

صداقت

یکی از مهمترین ویژگی های یک مشاور املاک خوب، صداقت است. این بدان معنی است که اگر شما می خواهید به یک مشاور که در حرفه ی خود بهترین شناخته می شود، تبدیل شوید، باید صداقت داشته باشید و شواهدی از این ادعا ارايه کنید.

ریاکار، غیر اصولی و غیر اخلاقی بودن می تواند یک حرفه را سریع و برای همیشه لکه دار کند.

هیچ کس دوست ندارد که با یک مشاور که دارای شهرتی مشکوک است، کار کند. هم فروشندگان و هم خریداران و هم موجرين و هم مستاجرين به دنبال بهترین بازدهی در معاملات خود هستند و پيش از تصمیم به انتخاب یک مشاور، در رابطه با او پرس و جو می کنند. اعتبار مهم است و بنابراین شما باید مشتریان ثابت خوبی داشته باشید که بتوانند درباره ى معاملات موفق اخیر به خوبی شهادت دهند و براى شما تبليغات خوب دهان به دهان كنند.

 

اخلاقیات

نگرش سختگیرانه باعث می شود تا یک مشاور از ديگر مشاوران يك آژانس يا يك منطقه متمایز باشد. فروش و يا اجاره ملک یک کار یک روزه نیست و زمان و تلاش زیادی برای به دست آوردن توافق هر دو طرف برای قبول شرایط، قبل از امضای قرارداد، نیاز است.

به همین دلیل است که یک مشاور املاک هرگز دست از کار نمی کشد و تمام تلاش خود را با اميد انجام شدن كار انجام مى دهد. از آنجا که خرید ملک یا فروش و اجاره دادن يا اجاره ملک، تصمیم مهمی است، مردم نمی خواهند یک مشاور بی مسئولیت را به خدمت بگیرند، کسی که کار خود را به طور جدی انجام نمی دهد.

 

آشنایی با قوانین و مقررات

یک مشاور املاک در رابطه با قوانین و مقررات مربوط به املاک و مستغلات در یک منطقه خاص اطلاع دارد.

مشاور باید با تمام قوانین مرتبط با یک ملک و قوانين معاملات و عقود و قوانين ثبتى و شهردارى و دارايى و بيمه تامين اجتماعى و غيره آشنا باشد، به طوری که اطلاعات نادرستی را به مشتریان ارايه ندهد یا با راههاى دیگر گمراهشان نکند.

مشاور، مشتریان را در رابطه با تمام تشریفات اداری لازم و اصطلاحات فنی قانونی مربوط به قرارداد اجاره يا فروش راهنمایی می کند. از آنجایی که بيشتر مردم از قوانین املاک و مستغلات هنگام خريد و فروش يا اجاره يا هرگونه قرارداد ملكى ديگر، بی اطلاع هستند، آنها به یک مشاور املاک که آنها را در رابطه با این فرایند پیچیده راهنمایی کند، اتکا می کنند.

پایداری

بسیاری از مشاوران که می خواهند کارشان را در صنعت املاک و مستغلات برجسته کنند، در یکی از مهمترین جنبه ها شکست می خورند: پیگیری. هنگامی که شما موفق به جذب مشتری راغبی که بدست آورده اید، نشوید، کمتر احتمال دارد به یک مشاور برتر تبدیل شوید. پیگیری هر مشتری راغب، در دستیابی به موفقیت بسیار مهم است.

پیگیری مشتریان راغب ممکن است به اتوماسیون و یا سیستم دیگری که مشتریان پرمنفعت را حفظ کند، نیاز داشته باشد. نوشته هاى كهنه و  یادداشت های خود را دور بیاندازید و تکنولوژی جدید را در آغوش بکشید! این روزها، با کمک برنامه های نصب شده روی یک تلفن هوشمند، می توانید تمام جزئیات مربوطه را در یک نوار (tab) نگه دارید.

مشاوران املاک موفق، منتظر نمی شوند تا مشتری ها با آنها تماس بگیرند. آنها همواره، وقت های ملاقات، جلسات و برنامه های بازدید خود را چک می کنند. آنها همچنین انعطاف پذیر بوده و برنامه زمانی خود را در صورت درخواست مشتری تنظیم می کنند.

 

chicago

 

اشتیاق

مشاوران املاک محبوب و موفق کسانی هستند که از آنچه که برای معیشتشان انجام می دهند، لذت می برند.

شما باید با نشان دادن بهترین گزینه ها، مناسب با بودجه مشتریان، علاقه خود را به خدمت به آنها نشان دهید. آژانس املاک همچنین باید به تمام افراد مختلف احترام بگذارد تا بتواند برای مردم از تمام فرهنگ ها و محله ها منزل تهیه کرده و آنها را راضی و خشنود نمايد.

شما هرگز یک مشاور املاک موفق نخواهید دید که از کار خود خسته، مایوس یا کسل شده باشد.

مشاوران خوب به آنچه که انجام می دهند مشتاق بوده، شایان توصیف هستند و مراقب ظاهر خود می باشند. آنها در این کسب و کار هستند که به مشتریان خود کمک کنند تا سرمایه گذاری های سودمند خود را در زمینه املاک انجام دهند و همچنین کسب و کار موفق آمیز خود را در این زمینه ایجاد می کنند.

 

صحبت آخر

این ها فقط چند ویژگی و مهارت هستند که یک مشاور املاک باید در صورتی که بخواهد در این صنعت باقی بماند، داشته باشد.

یک مشاور خوب خود را نسبت به تمام تغییراتی که در قوانین و مقررات مربوط به املاک و مستغلات اتفاق می افتد، به روز نگه می دارد. شخصی که مصر، پرشور و آگاه از پویایی املاک و مستغلات در جامعه محلی خود باشد، می تواند یک مشاور املاک باشد.

یک مشاور املاک موفق به دنبال پیشرفت های مربوط به تکنولوژی مانند منابع آنلاین، وب سایت ها، انجمن ها، كانون ها و برنامه های کاربردی می باشد، که می توانند به وی در خدمت بهتر به مشتریان خود کمک کند. برای اینکه یک مشاور املاک خوب باشید، ترکیبی از هوشیاری ذهنی، ارتباط خوب و تمایل به اتخاذ تکنولوژی های جدید لازم است.

نويسنده: جسيم قادرى

پیوستن به گفتگو

مقایسه املاک

مقایسه